הדפסה דיגיטלית על חולצות

מי שחושב על הדפסת חולצות בעיצוב אישי ומעוניין במוצר איכותי ומודרני, צריך להכיר את שתי שיטות ההדפסה העיקריות בתחום – הדפסה דיגיטלית על חולצות והדפסת משי. שתי השיטות איכותיות מאוד ובעלות עמידות מצוינת לכביסות, אך כל שיטה מתאפיינת ביתרונות מסוימים, וכדי להחליט באופן מושכל באיזה מן השתיים לבחור, כדאי להכיר את ההבדלים ביניהן. בשורות הבאות נסביר ונפרט על שתי השיטות.

דפוס משי

דפוס המשי נערך באמצעות גלופות ייעודיות שמוכנות לצורך העיצוב של ההדפסה שאתם מעוניינים בה. בגלל שמדובר בייצור של גלופות, אפשרויות העיצוב מוגבלות במידה מסוימת – אי אפשר לעשות שימוש בצבעים רבים, ואי אפשר לעצב תמונות מסובכות. כמו כן, אי אפשר "לשחק" עם הגלופה לאחר שהוכנה, שכן זה יחייב למעשה הכנה של גלופה חדשה, והמשמעות היא שלא תוכלו לראות מראש דוגמא של ההדפסה.

עם זאת, דפוס משי מציע הדפסה בעלות נמוכה באופן יחסי ומעניק את האפשרות לבצע את ההדפסה על כל חלק של הבגד.

הדפסה דיגיטלית על חולצות

עבור מי שחושב על הדפסת תמונות על חולצות – הדפסה דיגיטלית על חולצות היא הפתרון הנכון. הדפסה זו אינה מתבצעת באמצעות גלופות אלא באמצעות הדפסה ישירה, ולכן היא יכולה להציע מגוון ענק של עיצובים, ללא מגבלות למעשה. עלות הדפסה זו הינה יקרה יותר בהשוואה להדפסת משי, אך אפשר יהיה לראות דוגמא ממוחשבת של ההדפסה, בטרם מתחיל תהליך ההדפסה ומבלי ששינוי שלה יגרור עלויות נוספות. יש להביא עוד בחשבון, כי הדפסה דיגיטלית מתאפשרת בדרך כלל רק על חזית או גב החולצה, כך שאם אתם מתכננים הדפסה על שרוול למשל – היא ככל הנראה לא תתאים לכם.

מסקנות

בתור כלל אצבע אפשר לומר שאם אתם מחפשים חולצות בכמות רבה ללא תמונות מורכבות ועם שלושה או ארבעה צבעים לכל היותר, כמו למשל הדפסת חולצות לאירועים, יתכן שתוכלו להסתפק בהדפסת משי. אם, לעומת זאת, מספיקה לכם כמות קטנה יותר של חולצות או שאתם חייבים להדפיס תמונה מושקעת וצבעונית – הדפסה דיגיטלית על חולצות תעשה עבורכם את העבודה בצורה הטובה ביותר.