הדפסה דיגיטלית

הדפסה דיגיטלית היא טכניקה של הדפסה שמאפשרת לנו להדפיס כל מה שרק נרצה על גבי בדים ופרטי לבוש שונים. כל תמונה, ציור או צילום שנתקלתם בהם – הטכנולוגיה המתקדמת הקיימת כיום מאפשרת לכם להכין באמצעותם חולצות מודפסות, סינרים מודפסים, כובעים מודפסים ועוד. בדומה לכך, אפשר לשדרג כל בגד באמצעות רקמה ממוחשבת, שהיא בעצם שזירה של חוטים באופן מקצועי ונאה – לדוגמא, רקמה על חולצת פולו שנותנת לה מראה ייחודי.

הדפסה דיגיטלית אפשרית על מגוון רחב מאוד של בדים, ואפשר לבצע אותה הן על בדים בהירים והן על בדים כהים, באמצעים מתאימים. היא מעניקה תוצאה מהירה ואיכותית ביותר, שלא נסדקת, לא דוהה ולא נשחקת גם לאחר מספר רב של כביסות.

קיימים סוגים שונים של הדפסות דיגיטליות ונציג אותם בקצרה להלן.

חותך צורני

בשיטה זו, ההדפסה מתבצעת על גליל מיוחד, ולאחר מכן נערך חיתוך מסביב לתמונה המודפסת, על מנת להכין מדבקה. מדבקה זו משמשת להטבעה על גבי סוגים שונים של בדים, באמצעות חום. התוצאה היא הדפסה איכותית וצבעונית ברמה גבוהה ביותר, שמתאימה מאוד להדפסת לוגו בכמויות גדולות.

הזרקה ישירה

הזרקה ישירה – כשמה כן היא: היא מתבצעת מן המחשב שבו הוזנה הדוגמא למדפסת ייעודית שמדפיסה על גבי הבד את הצבע. התוצאה שמתקבלת היא תמונה נהדרת וחדה, עם עמידות מעולה והיא מתאימה במיוחד לתמונות שצילמנו באירועים שונים.

מדבקת טרנספר

מדבקת טרנספר מודפסת באמצעות מדפסת לייזר, והיא מועברת באמצעות חום לסיבי הבד. שיטה זו של הדפסה דיגיטלית אפשרית רק לגבי חולצות בהירות מכותנה, ולכן נעשה בה שימוש בדרך כלל לצורך הדפסה על מגבות.

מדבקת סובלימציה

מדבקה זו מודפסת ע"י מדפסת הזרקת דיו מקצועית, והיא מיועדת להדפסה על חולצות בהירות סינטטיות או על מוצרים שאינם עשויים מבד, כמו לדוגמא משטחי עץ, כוסות וכן הלאה.

ההתקדמות הטכנולוגית המתמדת פותחת בפנינו אפשרויות חדשות שלא היו בעבר, וההדפסה הדיגיטלית היא דוגמא מובהקת לכך. דוגמא אחרת היא כאמור האפשרות ליצור רקמה ממוחשבת, כמו למשל פולו עם רקמה, שמשלב חולצה איכותית עם רקמה יוקרתית.